Skip to primary content : Skip to first level navigation : Skip to second level navigation : Skip to third level navigation (if available)

Yörünge Logo

Anti Virus Çözümleri

Anti VirusVirüs enfeksiyonlarının işletmeler üzerinde çeşitli etkileri vardır. Veri kaybı konusundaki basma kalıp endişeler çoğu durumda yerini, hem ağ ve sistem kesintisi nedeniyle yaşanan verimlilik kaybına, hem de enfeksiyonları temizlemek için gereken zaman ve çaba kaybına bırakmıştır. Bunun yanı sıra, enfekte olmuş sistemlerinde saklanan bilgilerin güvenliği sıklıkla kırılır, en iyi ihtimalle iş ortaklarının saygınlığı yitirmesine, en kötü ihtimalle ise, konunun yasal işleme kadar gitmesine yol açar.

Yörünge, anti-virüs sistemlerine çok katmanlı bir yaklaşımın, bu tür olaylara karşı en iyi savunma olduğuna inanıyor.E-posta, dosya ve intranet sunucuları gibi sunucular üzerinde, internet ağ geçidinden uygulama uyarı koruması ile masaüstüne kadar tüm yol boyunca koruma mekanizmaları konuşlandırılmalıdır. Virüslerin ulaşım olarak çoğunlukla e-posta yolunu kullandıkları göz önüne alındığında, virüsler henüz ağa bile bulaşmadan, bu tarz saldırılarla mücadele edecek dışarıdan sağlanan hizmetler ile bu tehditlerin önemli bir bölümü ortadan kaldırılabilir.