Skip to primary content : Skip to first level navigation : Skip to second level navigation : Skip to third level navigation (if available)

Yörünge Logo

Anti Spam Çözümleri

Anti SpamSpam e-posta genel olarak, pek çok kişi için istenmeyen e-posta diye tanımlanır. Eğer kişi tanıdığı birine e-posta yazıp gönderiyorsa, o mesaj spam değildir, karşı tarafın verdiği yanıt da spam değildir - tabi söz konusu "yanıt" sayısız defa tekrarlanmadığı ve akla uygun olduğu sürece. Toplu e-postaların, her zaman karşı tarafın rızası olmadan gönderilen e-postalar olmadığını da göz önünde bulundurmalıyız. Mesela; ortalama bir kullanıcı Viagra ya da benzeri farmasötik ürünler hakkında bilgiye ilgi duymadığı halde, bu tür bilgiler tıbbi meslek sahibi kişilerin ilgisini çekebilir.

Spam bazıları için önemsiz bir sıkıntıdan daha fazla değilken, e-postayı iş hayatının merkezine yerleştirmiş ve yasal e-posta arşiv sorumlulukları olanlar için, verimlilikte ciddi bir düşüşe ve iş kaybına yol açabilir.

Spam e-posta gönderenlerin filtreleri aşmak için gün geçtikçe daha komplike teknikler kullanmaları ve spam'in çok yönlü tanımları olduğu göz önüne alındığında, istenmeyen e-postaları sağlam bir şekilde engelleme işi oldukça zor olmaya başladı. İşin içine uygun e-postaların geçişine izin verip spam olanları engellemek arasındaki doğru dengeyi bulmanın da girmesi, durumu fazlasıyla karmaşık bir teknik haline getirdi.

Yörünge'nin, değişen ölçeklerdeki karışıklıklar için, yazılımdan cihaz tabanlı ve internet tabanlı ürün ve hizmetlere kadar her müşterinin ihtiyacına uygun çok çeşitli çözümleri vardır.